Općinskim kolinjem započeo višednevni program proslave Dana općine Lukač

U okviru višednevnog programa obilježavanja Dana općine Lukač, blagdana sv. Luke, na nogometnom igralištu u Gornjem Bazju održano je prvo “Općinsko kolinje”.

Vrijedne ruke umirovljenika na čelu s predsjednikom Brankom Videkovićem i glavnim mesarom Darkom Abramovićem, Udruge žena i članova mjesnog nogometnog kluba udružile su se u pripravi mesnih delicija, od jetrica s bijelim lukom, čvaraka, kobasica spravljenih na razne načine, kotlovine, roštilja pa sve do ukusnih lepinja i salenjaka.

Manifestaciji je prisustvovao i načelnik Općine Đuro Bukvić, koji je iskoristio priliku i sve žitelje općine pozvao da u što većem broju prisustvuju i ostalim događanjima koja Općina organizira povodom blagdana svog zaštitnika, sv. Luke. (www.icv.hr, zc, foto: Matija R.)