Izbori za vijeća mjesnih odbora na području općine Lukač održat će se 4. ožujka 2018.

Općinsko vijeće Općine Lukač donijelo je odluku o raspisivanju izbora za članove vijeća mjesnih odbora koji će se održati u nedjelju, 4. ožujka. S tim u vezi Općina poziva birače da obave pregled, dopunu i ispravak podataka upisanih u registar birača u Službi za opću upravu Ureda državne uprave u Virovitičko-podravskoj županiji svakim radnim danom zaključno do srijede, 21. veljače, od 8 do 14 sati. Iz Općine posebno napominju da provjeru u registru birača učine oni koji su mijenjali podatke važne za evidenciju registra birača (promjena prezimena, prebivališta, stjecanje punoljetnosti i drugo). Popis birača sastavlja se za svake izbore, a sadrži birače koji imaju prebivalište u Republici Hrvatskoj i važeće osobne iskaznice. Birači koji prilikom dolaska na biračko mjesto utvrde da nisu upisani u izvatke iz popisa birača, na dan izbora mogu dobiti potvrdu za glasovanje (npr. osobe koje nemaju važeće osobne iskaznice). Potvrde za glasovanje izdaje nadležni ured u Republici Hrvatskoj prema mjestu prebivališta birača.