Gnijezdo i šarene pisanice ispred škole u Gornjem Bazju

Općina Lukač na čelu s načelnikom Đurom Bukvićem organizirala je manifestaciju „Ususret Uskrsu“ u okviru koje su najmlađi učenici Osnovne škole Ivana Gorana Kovačića iz Gornjeg Bazja te učenici svih pet područnih škola iz Dugog Sela Lukačkog, Lukača, Velikog Polja, Terezinog Polja i Turanovca proteklih dana bili vrlo kreativni oslikavajući velike pisanice. Pisanice je izradio Mario Gašparić, predsjednik Mjesnog odbora iz Turanovca, a Općina Lukač je iz svog proračuna financirala kupnju materijala i boja za oslikavanje. Čime je to rezultiralo i tko je bio najuspješniji moglo se vidjeti danas (23. ožujka) kada su učenici postavili gnijezdo ispred matične škole u Gornjem Bazju i ukrasili ga šarenim pisanicama. Učenike je tom prilikom pozdravio i slatkim poklonima darivao načelnik Općine Lukač Đuro Bukvić.