OSLIKAVANJE PISANICA ETNO MOTIVIMA OPĆINE LUKAČ

U sklopu Općinske manifestacije u susret Uskrsu najmlađi učenici Osnovne škole Ivana Gorana Kovačića iz Gornjeg Bazja kao i učenici svih pet područnih škola iz Dugog Sela Lukačkog, Lukača, Velikog Polja, Terezinog Polja i Turanovca proteklih dana bili su vrlo kreativni oslikavajući velike pisanice, njihove učiteljice i učitelji zadali su im likovni zadatak uz boje i uzorke lokalnih narodnih nošnji.

Pisanice je izradio gospodin Mario Gašparić predsjednik Mjesnog odbora iz Turanovca, dok je Općina Lukač iz svog proračuna financirala kupovinu materijala i boja za oslikavanje.
Čime je to rezultiralo i tko je bio najuspješniji vidjeti ćemo u petak 23.03.2018. godine u 12,00 sati kada će učenici postaviti gnijezdo ispred matične škole u Gornjem Bazju i ukrasiti ga svojim „ šarenim „ pisanicama.

Učenike će pozdraviti, a najuspješnije i nagraditi načelnik Općine Lukač Đuro Bukvić, pozivamo i ostalu djecu da se odazovu postavljanju gnijezda , svi ste dobrodošli.

Vaš načelnik Đuro Bukvić