Općina Lukač darivala mališane predstavom

Odlukom načelnika Općine Lukač Đure Bukvića, Općina Lukač darivala je mališane predstavom, 14. svibnja 2018. u holu OŠ Ivana Gorana Kovačića Gornje Bazje bilo je živopisno, raspjevano i razigrano. Razlog je tomu monomjuzikl Petrica Kerempuh u izvedbi Medley teatra, glazbeno-scenskog ansambla iz Zagreba, koje je ovu predstavu organiziralo u koprodukciji s Kazališnom družinom Pinklec. Predstavu su pogledali učenici 4. i 5. razreda, a njihovu je pažnju najviše zaokupio i za veselo raspoloženje se pobrinuo šaljivi borac za pravdu, Petrica Kerempuh, kojega je na pozornici utjelovio glumac Igor Baksa s ciljem da na duhovit način iskritizira društvene mane poput škrtosti, bahatosti, nasilja, hvalisavosti i lijenosti.

Petrica Kerempuh kroz svoju glazbeno-scensku avanturu ispričao je priču o sebi i svojim stalnim borbama protiv ljudske zloće i nepravde. Predmete iz svog kofera, pa čak i dijelove svoga tijela pretvara u lutke tog urnebesnog cabareta. Ne samo da svira tamburu, već i pjeva na različitim narječjima Lijepe Naše oživljavajući dogodovštine sa svojih putovanja, a uza sve to još stigne biti zaljubljen. Ova interaktivna predstava prožeta neumornom igrom na pozornici izazvala je oduševljenje među učenicima već u prvim sekundama kada je glavni glumac izašao na pozornicu iz publike gdje se već moglo naslutiti da će njegov lik donijeti obilje smijeha.