U Turanovcu održani 19. susreti folklora “Turanovac 2018.”

KUD “Seljačka Sloga” Turanovac u suradnji s Općinom Lukač, povodom Dana državnosti organizirao je na otvorenoj pozornici kod Osnovne škole Turanovac 19. po redu Susrete folklora “Turanovac 2018”. U 19 godina održavanja ovih folklornih susreta nastupile su folklorne skupine iz cijele Hrvatske, ali i nekih susjednih zemalja. Ove godine svoje znanje u izvođenju tradicionalnih plesova i pjesama iz svojih krajeva pokazali su uz domaćina KUD-a “Seljačka Sloga” iz Turanovca i KUD “Golub” Bjelovar, KUD Dugo Selo Lukačko, Udruga “Škrinja” Bušetina, Folklorna skupina “Konjčeniska hasa” Češke besede Končanica i HKD “Podgoračani” iz Podgorača. I ovi susreti koje je u ime Općine Lukač svečano otvorio zamjenik načelnika Općine Lukač Josip Kučan, ponudili su odličnu izvedbu tradicionalnih plesova i pjesama iz raznih krajeva Hrvatske, originalnu narodnu nošnju i zanimljivu koreografiju, a sve zajedno bilo je uveličano velikim odazivom posjetitelja. Generalni pokrovitelj Susreta bila je Općina Lukač.