Općini Lukač “čista petica” iz transparentnosti proračuna

Hrvatski institut za javne financije objavio je na svojoj internetskoj stranici (http://www.ijf.hr/upload/files/file/newsletter/115.pdf.) razine transparentnosti županijskih, gradskih i općinskih proračuna po kojoj je proračunska transparentnost županija, gradova i općina rangirana ocjenama od 1 do maksimalnih 5.

“Čistu” peticu za transparentnost drugu godinu za redom iz Virovitičko-podravske županije dobila je Općina Lukač koja s pravom nosi epitet jedne od najboljih općina u Hrvatskoj.
Razlog tome je vrijedna i dobro organizirana Općinska uprava Općine Lukač na čelu s načelnikom Đurom Bukvićem.

Transparentni proračuni omogućuju uvid u potpune, točne, pravovremene i razumljive informacije o proračunu pa građani mogu vlastitim angažmanom utjecati na efikasnost prikupljanja javnih sredstava i ponude javnih dobara i usluga, na povećanje odgovornosti lokalnih vlasti i smanjenje mogućnosti za korupciju.