U Općini Lukač započela Mala škola, a od iduće školske godine predškolci će u Dječji vrtić u Gornje Bazje

Općina Lukač u suradnji s Osnovnom školom Ivana Gorana Kovačića Gornje Bazje, već unazad 7 godina organizira predškolski odgoj. Tako i ove godine, tridesetak djece krenulo je u predškolu gdje ih je dočekalo pregršt iznenađenja. Program će se realizirati kroz 250 školskih sati u Područnoj školi Lukač, gdje će se kao i svake godine, mališani kroz crtanje, pisanje, brojanje, pjevanje, igranje i ostale aktivnosti s veseljem pripremati za prvi razred. Predškolce i njihove roditelje, bake i djedove u Područnoj školi Lukač dočekali su načelnik Općine Lukač Đuro Bukvić i ravnatelj Osnovne škole Gornje Bazje Saša Topić.

– Malu školu i ove godine u sto postotnom iznosu financira Općina Lukač. Općina Lukač financijski čvrsto stoji iza zadovoljavanja svih potreba Male škole, kao što je to činila i prethodnih šest godina. Mislim da bi ovo trebala biti zadnja godina predškole jer aplicirali smo izgradnju Dječjeg vrtića u Gornjem Bazju, tako da očekujem da bi u idućih godinu dana bila realizirana izgradnja, odnosno da bi iduću školsku godinu priprema djece za prvi razred Osnovne škole bila u Dječjem vrtiću – napomenuo je načelnik općine Lukač Đuro Bukvić. (www.uicv.hr, bs, Foto: B. Sokele)