Odobren projekt izgradnje dječjeg vrtića u Gornjem Bazju vrijedan gotovo 5,5 milijuna kuna

Općina Lukač dobila je pozitivnu odluku o rezultatima administrativne kontrole za Podmjeru 7.4. »Ulaganja u pokretanje, poboljšanje ili proširenje lokalnih temeljnih usluga za ruralno stanovništvo, uključujući slobodno vrijeme i kulturne aktivnosti te povezanu infrastrukturu« –za provedbu tipa operacije 7.4.1. »Ulaganja u pokretanje, poboljšanje ili proširenje lokalnih temeljnih usluga za ruralno stanovništvo, uključujući slobodno vrijeme i kulturne aktivnosti te povezanu infrastrukturu« sektor dječji vrtići.

Projekt se odnosi na izgradnju dječjeg vrtića u naselju Gornje Bazje kojemu je dodijeljeno 93 boda i intenzitet potpore u visini od 100 %, a procijenjeni iznos potpore iznosi 5.454.292,58 HRK. Projekt je u suradnji s Općinom Lukač izradila razvojna agencija Vidra. Potpisivanje Ugovora očekuje se do kraja kalendarske godine, slijedi provođenje postupka Javne nabave te početak izgradnje vrtića u proljeće 2019. godine.