Zaželi: raspisan natječaj za 6 žena koje će se brinuti za 25 starijih mještana

Natječaj je objavljen na stranicama Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, a možete ga preuzeti i nastavku.

https://burzarada.hzz.hr/Posloprimac_RadnaMjesta.aspx

Općina Lukač još prošle godine prijavila je projekt za zapošljavanja 6 žena na javni poziv za dodjelu bespovratnih sredstava iz Europskog socijalnog fonda pod nazivom Zaželi kojega je raspisalo Ministarstvo rada i mirovinskoga sustava. Ukupna vrijednost projekta iznosi 1.223.640,90 kuna, a projekt se financira u 100% iznosu od strane Europskog socijalnog fonda i Ministarstva. Program ZAŽELI namijenjen je pružanju pomoći starijim i nemoćnim osobama te osobama s invaliditetom koji će uz pomoć zaposlenih žena moći obavljati svoje svakodnevne aktivnosti. Djelatnice će biti zadužene organiziranje prehrane, obavljanje kućnih poslova i uređenje okućnice, za pružanje psihosocijalne podrške te posredovanje u ostvarivanju različitih prava. Žene će se kroz dvije godine brinuti i pomagati za 25 naših starijih i nemoćnih mještana. Cilj ovog projekta je zapošljavanje žena koje su u nepovoljnom položaju na tržištu rada s naglaskom na žene starije od 50 godina, žene s najviše završenom srednjom stručnom spremom, žene s invaliditetom, žene žrtve trgovanja ljudima, liječene ovisnice i žene žrtve obiteljskog nasilja.