ŽUPANIJSKA VATROGASNA LIGA MLADEŽI

dav

U nedjelju, 13. siječnja, u dvorani osnovne škole Ivan Goran Kovačić u Gornjem Bazju održano je 1. kolo Županijske vatrogasne lige za mladež. Na inicijativu Savjeta vatrogasne mladeži VPŽ, a uz podršku Vatrogasne zajednice Virovitičko-podravske županije, osmišljene su zimske aktivnosti za članove dobrovoljnih vatrogasnih društava u dobi od 10 do 16 godina. Vatrogasna liga za mladež prva je aktivnost takvog tipa u Republici Hrvatskoj, a sastoji se od 3 kola. Svako kolo sastavljeno je od 4 vatrogasne igrice, operativnog dijela, odnosno brzog oblačenja intervencijkog odijela te vatrogasnog kviza znanja.

Na natjecanju je sudjelovalo stotinjak djece iz 13 vatrogasnih društava. Najviše bodova u prvom krugu natjecanja skupila je ekipa DVD-a Vukosavljevica. Na drugom mjestu je DVD Gornje Bazje, a za njima slijedi DVD Turnašica. Sljedeće kolo Vatrogasne lige održat će se 17. veljače s početkom u 16 sati u Kladarama. Nakon posljednjeg, trećeg kola zbrajaju se rezultati, a DVD s najviše osvojenih bodova bit će nagrađen jednodnevnim kupanjem na bazenama “Cerine” u Koprivnici.