ŠAFRAM organizira edukaciju na temu proizvodnje začinske paprike u ponedjeljak, 25. veljače 2019.

Tvrtka Šafram iz Turanovca (Općina Lukač) organizira kratku edukaciju na temu proizvodnje začinske paprike, a održat će se u ponedjeljak, 25. veljače u 11 sati u Društvenom domu u Turanovcu (Pavla Radića 5).

Tvrtka Šafram je obiteljska tvrtka osnovana 1991. godine, a danas je vodeći proizvođač začina u Hrvatskoj. Prvi proizvodi po kojima je tvrtka i danas prepoznatljiva širem sloju kupaca su crvena začinska slatka i ljuta paprika.

Novost za ovogodišnju proizvodnju je povećanje otkupne cijene začinske paprike za 15% što iznosi tri kune po kilogramu.

Na edukaciji će biti prisutni načelnik Općine Lukač Đuro Bukvić te predstavnici Virovitičko-podravske županije.

-Pozivam sve zainteresirane kooperante da dođu na prezentaciju tvrtke Šafram, prve i jedine tvornice začinske paprike, upravo na temu sufinanciranja od strane Županije i jedinica lokalne samouprave, a sve u svrhu proizvodnje paprike – poručio je Đ. Bukvić.

(www.icv.hr, ts, Općina Lukač, foto: arhiva)