Pokazna vježba VZO Lukač „Dugo Selo 2019“.

14.4.2019. godine u dopodnevnim satima u Dugom Selu Lukačkom održana je prva zajednička vježba svih operativnih postrojbi Vatrogasne zajednice općine Lukač u 2019. godini. Cilj vježbe je bio provjera operativne spremnosti vatrogasaca, koordiniranog djelovanja, međusobne komunikacije tokom intervencije te provjera vatrogasne opreme. Vježba je uspješno odrađena uz sudjelovanje 21 operativnog vatrogasca s 4 vozila. Na vježbi se radilo o požaru otvorenog prostora tijekom čijeg gašenja je došlo do ozljede jednog vatrogasca. Vježbu je vodio zapovjednik Vatrogasne zajednice Općine Lukač Robert Teskera, pod budnim okom zapovjednice Vatrogasne zajednice Virovitičko – podravske županijske Mateje Fras Venus. Nakon vježbe operativnih članova, najmlađi članovi DVD-a Dugo Selo Lukačko pokazali su svoje znanje i vještine čime su pokazali da ne postoji bojazan za budućnost sustava vatrogasne zaštite u Općini Lukač.