POTPISAN UGOVOR O IZGRADNJI I OPREMANJU DJEČJEG VRTIĆA GORNJE BAZJE

Danas (ponedjeljak) u prostorijama Općine Lukač potpisan je Ugovor o izgradnji dječjeg vrtića u Gornjem Bazju, a potpisali su ga općinski načelnik Đuro Bukvić i Goran Bardić u ime izvođača radova tvrtke GRADBA d.o.o. iz Brezika. Vrtić je kapaciteta za četrdesetero djece, vrijednost investicije 4.790.907,33 kuna, otvorenje radova očekuje se kroz desetak dana.

Izgradnja i opremanje dječjeg vrtića Gornje Bazje financirano je bespovratnim sredstvima Europske unije kroz Mjeru 07 „Temeljne usluge i obnova sela u ruralnim područjima,“ Podmjeru 7.4. „Ulaganje i pokretanje, poboljšanje ili proširenje lokalnih temeljnih usluga za ruralno stanovništvo, uključujući slobodno vrijeme i kulturne aktivnosti te povezanu infrastrukturu“’, tip operacije 7.4.1. „Ulaganja u pokretanje, poboljšanje ili proširenje lokalnih temeljnih usluga za ruralno stanovništvo, uključujući slobodno vrijeme i kulturne aktivnosti te povezanu infrastrukturu“ iz Programa ruralnog razvoja Republike Hrvatske za razdoblje 2014-2020.