TREĆI OD JEDANAEST U ponedjeljak, 8. travnja počinje gradnja vrtića u Gornjem Bazju

U ponedjeljak, 8. travnja, u Gornjem Bazju s početkom od 10 sati, kod OŠ Ivana Gorana Kovačića, počet će radovi na novom dječjem vrtiću. Riječ je o projektu koji kroz mjeru ruralnog razvoja financira Ministarstvo poljoprivrede, uz sufinanciranje Općine Lukač. Ukupna vrijednost projekta iznosi 4.790.907 kuna, radove će izvesti tvrtka Gradba. Kada se završi, u njemu će mjesto pronaći 40-ero djece uz nekoliko novo zaposlenih djelatnika. Projektnu prijavu je u suradnji s prijaviteljem, Općinom Lukač, izradila VIDRA Agencija za regionalni razvoj Virovitičko-podravske županije.

Nakon početka radova na dječjem vrtiću u Špišić Bukovici i Ćeralijama, koje je otvorio potpredsjednik Vlade RH i ministar poljoprivrede Tomislav Tolušić, ovo će biti treći od 11 vrtića koji će se graditi na području Virovitičko-podravske županije, a zahvaljujući Ministarstvu poljoprivrede. (www.vpz.hr)