Završeni radovi na izgradnji makadamskih poljskih puteva u općini Lukač

Nakon desetak dana intenzivnih radova, završena je izgradnja dva makadamska puta na području Mjesnog odbora Terezino Polje, u dužini cca 2.000 metara, a koji su financirani iz proračuna Općine Lukač.

– Radilo se na dva pravca te je ukupno utrošeno 4.000 kubnih metara kamene mješavine. Putem uz „Berek“ izvršeno je spajanje s putem Terezino Polje – „Stara pruga“, a na zapadnoj strani radilo se na tzv „Širokom putu “ – kažu iz Općine te dodaju kako su ovom investicijom završeni najvažniji putevi koji spajaju naselja Mjesnog odbora Terezino Polje s velikim poljoprivrednim površinama što će znatno olakšati budući rad poljoprivrednika.

– Ne manje važno je i to što će se ubuduće izbjeći nanošenje blata na javne ceste, poboljšati uvjeti života u naseljima te sigurnost prometa. Zbog prekrasnog krajolika puteve će zasigurno koristiti i ljubitelji prirode, biciklisti, rekreativci, lovci, ribolovci i drugi – ističu iz Općine. (www.icv.hr)