PLAN UKUPNIH PRIHODA 18,1 MILIJUN KUNA Na 24. sjednici Općinskog vijeća Općine Lukač prihvaćeni polugodišnji izvještaji o izvršenju Proračuna

U petak, 13. rujna održana je 24. sjednica Općinskog vijeća Općine Lukač, na kojoj su prihvaćeni polugodišnji izvještaji o izvršenju Proračuna Općine Lukač za razdoblje 1. siječnja do 30. lipnja 2019. godine, temeljem kojeg su ostvareni prihodi od 6.818,016 kuna. Najveći prihod je od poreza i prireza i iznosi 3.706.000 kuna te prihod od imovine koji iznosi 695.000 kuna. Nadalje, prihvaćen je II. rebalans Proračuna Općine za 2019. godinu, uz projekcije za 2020. – 2021. godinu te pripadajuće II. Izmjene i dopune Programa.

foto: D. Mioljević

Plan ukupnih prihoda je 18.149.109 kuna, od toga 6.637.000 su prihodi od poreza i prireza te prihodi od imovine 1.616.000 kuna. Sukladno Statutu Općine Lukač, načelnik Đuro Bukvić daje Izvješće za prvih šest mjeseci, u kojem je istakao mnoge projekte od važnosti za mještane općine Lukač (II. faza izgradnje Društvenog doma u Budrovcu Lukačkom, rekonstrukciju i opremanje Sportskog doma u Turanovcu, izgradnja i opremanje Dječjeg vrtića Gornje Bazje, energetska obnova Sportskog doma Gornje Bazje i početak škole nogometa u Gornjem Bazju, adaptacija mrtvačnice u Gornjem Bazju, gradnja nogostupa – Sjever u Lukaču…).

foto: D. Mioljević

Prihvaćanjem svih točaka jednoglasno, načelnik se zahvalio predsjedniku Općinskog vijeća Tomislavu Živkoviću i svim vijećnicima na izglasavanju i podršci. (www.icv.hr, Općina Lukač)