U župnoj crkvi svetog Luke u Lukaču svečanom svetom misom proslavljen blagdan nebeskog zaštitnika

Nakon trodnevne duhovne priprave, koju su predvodili u utorak, 15. listopada prečasni Nikola Jušić, župnik župe blaženog Ivana Merza u Slatini, u srijedu, 16. listopada velečasni Nikola Legac, župnik župe svetog Marka Evanđelista iz Našičkog Markovca i u četvrtak, 18. listopada velečasni Oliver Kranjčić, župnik župe svete Marije Magdalene iz Sopja, jučer (petak) je svečanom svetom misom u župnoj crkvi svetog Luke Evanđelista u Lukaču obilježen blagdan zaštitnika župe i završena višednevna proslava Dana općine Lukač.

Svečano misno slavlje predvodio je prečasni Dragan Hrgić, župnik župe svetog Josipa u Slatini. U nadahnutoj propovijedi naglasio je aktualne poruke koje nam šalje svojim evanđeoskim opusom sveti Luka. Misa je uveličana pjesmom župnog zbora, a vizualnu notu dali su članovi Kulturno-umjetničkog društva “Dugo Selo” iz Dugog Sela Lukačkog svojim narodnim nošnjama.

Misnom slavlju su nazočili predstavnici općine Lukač predvođeni načelnikom Đurom Bukvićem i predsjednikom Općinskog vijeća Tomislavom Živkovićem. (www.icv.hr, mš, foto: M. Šolc)