U DOMU SE TRAŽILO MJESTO VIŠE Umirovljenici općine Lukač pripremili odličnu Vincekovu zabavu

Zaštitnika vinara svetog Vinka nisu zaboravili ni u općini Lukač. Jedna od najaktivnijih tamošnjih udruga, Udruga umirovljenika Općine Lukač na najbolji mogući način, kako to samo oni znaju, obilježila je ovog vinskog sveca, a s obzirom da su proslavu organizirali u večernjim satima, trs zajedno s obješenim kobasicama su donijeli u njihov novouređeni dom u Turanovcu, u kojem se tražilo mjesto više.

Raspjevani i rasplesani umirovljenici iz općine Lukač, ali i svih okolnih udruga doprinijeli su da i ova večer bude posebna, a glazbenici Mato i Ivek odlično su odradili glazbeni dio priredbe. Orezivanje trsa obavilo se pod budnim okom predsjednika udruge Branka Videkovića koji je i ovaj put pokazao da zajedno sa svojim “penzićima” i u suradnji s Općinom Lukač može ljestvicu dobre organizacije postaviti vrlo visoko.

Ovom su prigodom to potvrdili i mnogi gosti koji su si večer uljepšali i odličnim delicijama – što drugo nego domaće kobasice s kiselim zeljem i naravno, dobrom vinskom kapljicom.

(www.icv.hr, bs, foto: B. Sokele)