Održana redovna skupština Vatrogasnog društva Turanovac: Uručena priznanja, zahvalnice i spomenice

Proteklu subotu Dobrovoljno vatrogasno društvo Turanovac održalo je svoju 97. Redovnu skupštinu.

Skupštinu je otvorio predsjednik DVD-a Turanovac Vladimir Bukvić, te pozdravio prijateljska Dobrovoljna vatrogasna društva, Vatrogasnu zajednicu Općine Lukač, predstavnika Vatrogasne zajednice Virovitičko podravske županije Roberta Teskeru, a posebni pozdrav uputio je DVD-u Čačinci i DVD-u Rakitje (Zagrebačka Županija) koji su po prvi puta prisustvovali njihovoj skupštini.

Isto tako, pozdravi su bili upućeni i Udruzi umirovljenika Općine Lukač, KUD-u Turanovac, športskom klubu Turanovac, predstavnicima MO Turanovac, te zamjeniku načelnika Općine Lukač Josipu Kučanu.

Izvješća o radu u protekloj godini podnijeli su predsjednik i zamjenik zapovjednika Mario Gašparić.

Nakon pročitanog financijskog izvješća i iznošenja plana rada za 2020. godinu, najmlađim članovima uručena su priznanja. Zahvalnice su dodijeljene DVD-u Čačinci radi donacije u obliku navalnog vozila i DVD-u Rakitje za doniranu opremu mladim članovima vatrogasnog društva Turanovac. Podijeljene su spomenice za 10, 20 i 40 godina koja je dodijeljena Luki Taušanu, brončane plamenice uručene su Saši Botiću i Vlatku Feketiji, dok su srebrne medalje dodijeljene Ivanu Bukviću, Mariu Gašpariću i Vladimiru Bukviću.