Općini Lukač za izgradnju Društvenog doma u Dugom selu Ministarstvo graditeljstva odobrilo 168.000 kuna

Prije nešto manje od dva mjeseca, načelnik općine Lukač Đuro Bukvić i ovlaštena osoba tvrtke PROJECT X d.o.o. Stipo Iličić, potpisali su ugovor o izvođenju radova energetske obnove zgrade društvenog, vatrogasnog i sportskog doma u Dugom Selu Lukačkom. Radovi, čiji se završetak očekivao najkasnije do 31. kolovoza ove godine, prema riječima načelnika Bukvića bit će gotovi ranije, odnosno za tridesetak dana, a prije nekoliko dana stigla je i dobra vijest iz Ministarstva graditeljstva i prostornog uređenja RH.

– Taj projekat smo aplicirali na Ministarstvo graditeljstva i prostornog uređenja koji nam je odobrio iznos od 168.000 kuna. Ukupna vrijednost radova iznosi 546.302 kuna, a preostali dio bit će financiran iz Proračuna Općine Lukač. Jedan dio radova sastojao se od demontaže i rušenja, a izvedeni su još zemljani radovi, zidarski, armirano-betonski, stolarski, limarski i svih drugi potrebni radovi, kao i izmjena stolarije koji su zamijenjeni energetski učinkovitom PVC stolarijom. Nakon završetka radova Društveni dom bit će na raspolaganju udrugama i mještanima naselja Dugo Selo Lukačko, kao i svim ostalim udrugama i stanovnicima općine Lukač, tako da će biti za svakoga ponešto. Uz to, vatrogasci će također dobiti nove prostore za svoje aktivnosti, a naravno i sportaši koji će imati nove svlačionice, sanitarni čvor i novi namještaj te sve ostalo što je potrebno za natjecanje u rangu u kojemu se nalaze – napomenuo je načelnik Općine Lukač Đuro Bukvić.