Općini Lukač “čista petica” iz transparentnosti Općinskog Proračuna

Hrvatski institut za javne financije objavio je na svojoj internetskoj stranici http://www.ijf.hr/transparentnost-2020/karta/  razine transparentnosti županijskih, gradskih i općinskih proračuna po kojoj je proračunska transparentnost županija, gradova i općina rangirana ocjenama od 1 do maksimalnih 5.

“Čistu” peticu za transparentnost četvrtu godinu za redom dobila je Općina Lukač koja s pravom nosi epitet jedne od najboljih općina u Hrvatskoj.
Razlog tome je vrijedna i dobro organizirana Općinska uprava Općine Lukač na čelu s načelnikom Đurom Bukvićem.

Transparentni proračuni omogućuju uvid u potpune, točne, pravovremene i razumljive informacije o proračunu pa građani mogu vlastitim angažmanom utjecati na efikasnost prikupljanja javnih sredstava i ponude javnih dobara i usluga, na povećanje odgovornosti lokalnih vlasti i smanjenje mogućnosti za korupciju.