U Kapela Dvoru u petak počelo asfaltiranje prijeko potrebnog nogostupa

Kapela Dvor naselje u općini Lukač u posljednje vrijeme mijenja svoje lice. Obnovom ruševnog dvorca otvoren je hotel Kurija Janković u čijem kompleksu se nalazi i novouređeni sportski centar. Mjesto se nalazi na glavnoj prometnici koja vodi do graničnog prijelaza s Republikom Mađarskom, a cestom svakog sata prođe nekoliko desetaka tegljača i niz drugih vozila. Iz tog razloga mještani su se izlagali opasnosti jer su bili prisiljeni hodati rubom ceste.

Ove je godine Općina Lukač započela projekt izgradnje prijeko potrebnog nogostupa. Vrijednost radova je 561.000 kuna, od kojih Ministarstvo regionalnog razvoja i fondova EU sufinancira 250.000 kuna, dok će ostalo pokriti Općina iz svog proračuna. Proljetos je odrađena građevinska priprema, a u petak su radnici Cesta Bjelovar d.d. počeli s asfaltiranjem, što znači da će se mještani uskoro moći sigurno kretati svojim naseljem. (www.icv.hr, mš)