Završena izgradnja nogostupa između Kapele Dvora i Gornjeg Bazja

Početkom ljeta završeni su radovi na izgradnji nogostupa kroz Kapelu Dvor, naselje na cesti D5 u općini Lukač. Na tome se nije stalo. Početkom jeseni počelo je trasiranje, a zatim i izgradnja nogostupa između Kapele Dvora i Gornjeg Bazja. Vrijednost radova na izgradnji nogostupa između Kapele Dvora i Gornjeg Bazja iznosi 474.121 kunu, a u potpunosti je financiran iz Proračuna općine Lukač za 2020. godinu. Prije nekoliko dana završeni su radovi. U općini Lukač na tome ne žele stati. Planira se u potpunosti povezivanje naselja uz D5 od Virovitice preko Brezika i Lukača do Kapele Dvora, a s druge strane povezao bi se granični prijelaz u Terezinom Polju do Gornjeg Bazja. Na taj način u potpunosti bi prometni pravac ceste D5 bio pokriven nogostupom, što bi povećalo sigurnost pješaka i biciklista na tom izuzetno prometnom pravcu, koji povezuje granični prijelaz Terezino Polje s cestom D2, a u konačnici vodi prema Bosni i Hercegovini. (www.icv.hr, mš, foto: M. Šolc)