U Dugo Selo Lukačko stiže vatrogasno vozilo nabavljeno sredstvima Ministarstva poljoprivrede

U sklopu obilježavanja Dana vatrogastva, u prostorima Državne vatrogasne škole u Zagrebu održana je svečana primopredaja 75 kombi te 15 interventnih vatrogasnih vozila. Podjeli su prisustvovali predsjednik Vlade Republike Hrvatske Andrej Plenković, potpredsjednik Hrvatskog sabora i predsjednik Predsjedništva Hrvatske vatrogasne zajednice Ante Sanader, potpredsjednik Vlade RH i ministar unutarnjih poslova Davor Božinović, ministrica poljoprivrede Marija Vučković, glavni vatrogasni zapovjednik Slavko Tucaković,  počasni predsjednik Hrvatske vatrogasne zajednice Franjo Gregurić, županijski vatrogasni zapovjednici, predsjednici vatrogasnih zajednica županija te predstavnici vatrogasnih organizacija koje su dobile vatrogasna vozila.

Između ostalih ovoj svečanosti je nazočila i zapovjednica Vatrogasne zajednice VPŽ Mateja Fras Venus koja je preuzela ključeve pet kombi vozila koji će služiti za potrebe vatrogasaca iz DVD Veliki Rastovac, DVD Voćin, DVD Dugo Selo Lukačko, DVD Čačinci, a jedno kombi vozilo ostaje u Vatrogasnoj zajednici VPŽ. Tim povodom potpredsjednik Hrvatskog sabora i predsjednik Predsjedništva HVZ-a Ante Sanader je rekao da su ova i prethodne isporuke vozila kruna dugogodišnjeg procesa, kojeg obilježava ne samo obnavljanje voznog parka novim vatrogasnim vozilima, već i novi Zakon o vatrogastvu te postavljanje Hrvatske vatrogasne zajednice kao središnjeg državnog ureda za vatrogastvo, čemu su hrvatski vatrogasci konačno dobili mjesto u sustavu koje zaslužuju.

Kombi vozila su nabavljena temeljem Ugovora o provedbi aktivnosti opremanja i osposobljavanja vatrogasnih zajednica za 2019. godinu, zaključenog između Ministarstva poljoprivrede i Hrvatske vatrogasne zajednice te Programa opremanja i osposobljavanja vatrogasnih zajednica za 2019. godinu. Ovo je prva podjela vozila temeljem navedenog ugovora, a isporučena su kombi vozila Opel Vivaro. Planirana je nabava još 58 pick-up vozila koja će biti isporučena do kraja lipnja 2021. godine. (www.icv.hr, bs)