Vatrogasci u Dugom Selu Lukačkom od Ministarstva poljoprivrede dobili kombi i navalno vozilo iz Tirola

Među novim kombi vozilima koje je Ministarstvo poljoprivrede namijenilo DVD-ima diljem Hrvatske, a na prijedlog Vatrogasne zajednice VPŽ i Virovitičko-podravske županije, je i onaj koji je stigao u Dugo Selo Lukačko. Na prigodnoj svečanosti, vatrogasci s područja ovog, ali i ostalih naselja općine Lukač, dočekali su kombi Opel Vivaro, kao i navalno vozilo Steyer 4X4 iz Tirola. Mjesni dom, kojeg će u budućnosti koristiti i mještani i sportaši i vatrogasci, obnovljen je u projektu vrijednom 546 tisuća kuna. O tome je bilo govora na prigodnoj svečanosti, na kojoj su govorili saborski zastupnik Josip Đakić, virovitičko-podravski župan Igor Andrović, kao i načelnik općine Lukač Đuro Bukvić, a uz nazočnost saborske zastupnice Vesne Bedeković, zamjenika župana VPŽ Marija Klementa, pročelnika za gospodarstvo i poljoprivredu VPŽ Bojana Mijoka. Govornici su naglasili važnost vatrogastva na ovom području, ali cijeloj Virovitičko-podravskoj županiji te podcrtali kako je novoadaptirani dom dan na korištenje svim mještanima za njihova događanja. Tom prigodom je načelnik Đuro Bukvić Nogometnom klubu Sloga iz Dugog Sela Lukačkog donirao nogometne lopte. Vozila koja će služiti vatrogascima DVD-a Dugog Sela Lukačkog, blagoslovio je župnik Mario Mesić. (vpz.hr)

Vatrogasci u Dugom Selu Lukačkom od Ministarstva poljoprivrede dobili kombi i navalno vozilo iz Tirola