Općini Lukač peta po redu “čista“ petica za transparentnost proračuna

Hrvatski institut za javne financije objavio je na svojoj internetskoj stranici razine transparentnosti županijskih, gradskih i općinskih proračuna po kojoj je proračunska transparentnost županija, gradova i općina rangirana ocjenama od 1 do maksimalnih 5. “Čistu” peticu za transparentnost petu godinu za redom dobila je i Općina Lukač. Razlog tome je vrijedna i dobro organizirana Općinska uprava Općine Lukač na čelu s načelnikom Đurom Bukvićem. Transparentni proračuni omogućuju uvid u potpune, točne, pravovremene i razumljive informacije o proračunu pa građani mogu vlastitim angažmanom utjecati na efikasnost prikupljanja javnih sredstava i ponude javnih dobara i usluga, na povećanje odgovornosti regionalnih/lokalnih vlasti i smanjenje mogućnosti za korupciju.