OPĆINI LUKAČ GRAĐEVINSKA DOZVOLA ZA IZGRADNJU DRUŠTVENOG DOMA U LUKAČU

Općini Lukač izdana je Građevinska dozvola za izgradnju Društvenog doma u Lukaču. Općina je u suradnji sa Poduzetničkim inkubatorom  VPŽ d.o.o. prijavila  projekt izgradnja Društvenog doma u Lukaču  na operaciju 7.4.1. , čija je procijenjena vrijednost 7.611.216,36 kuna, koja se sufinancira u stopostotnom iznosu. Riječ je o Mjeri 7, Pod mjeri 7.4. odnosno natječaju za provedbu tipa operacije 7.4.1 Ulaganja u pokretanje, poboljšanje ili proširenje lokalnih temeljnih usluga za ruralno stanovništvo, uključujući slobodno vrijeme i kulturne aktivnosti te povezanu infrastrukturu. Svrha Natječaja je poboljšanje životnih uvjeta u ruralnim sredinama, doprinos atraktivnosti sela i njegovom razvojnom potencijalu za druge aktivnosti te poticanje rasta i društveno – ekonomske održivosti kroz potporu ulaganjima u osnivanje, poboljšanje ili proširenje lokalnih temeljnih usluga za ruralno stanovništvo, uključujući slobodno vrijeme i kulturu, te pripadajuću infrastrukturu. Početak izgradnje Društvenog doma u Lukaču predviđeno je za proljeće 2022. godine.