Održana redovna sjednica Općinskog vijeća, doneseno niz odluka u vezi s redovnim poslovanjem Općine

U ponedjeljak, 22. studenoga, u društvenom domu u Gornjem Bazju održana je šesta sjednica Općinskog vijeća Lukača. Na početku sjednice prisegu je položio vijećnik Marko Medić, koji je izabran za općinskog vijećnika na dopunskim izborima iz reda pripadnika srpske nacionalne manjine. Nakon toga na dnevnom redu našlo se niz odluka u vezi s redovnim poslovanjem Općine pa su tako vijećnici, između ostalog, donijeli odluku o zaštiti divljači na području općine Lukač do 2031. godine, te odluke o određivanju pravnih osoba od interesa za sustav civilne zaštite, o procjeni rizika od velikih nesreća i planu djelovanja Općine u području prirodnih nepogoda u 2022. godini.

Donesena je i odluka o godišnjem planu upravljanja imovinom u vlasništvu Općine Lukač za 2022. godinu, kao i odluka o izmjenama i dopunama Odluke o raspoređivanju sredstava za financiranje političkih stranaka koje imaju člana u Vijeću Općine Lukač za 2021. godinu.
Na kraju se raspravljalo o nekoliko redovnih komunalnih problema na području lukačke općine. (www.icv.hr)