U općini Lukač počela podjela žutih, plavih i smeđih kanti za razvrstavanje otpada

Na području općine Lukač počela je podjela žutih i plavih kanti za razvrstavanje otpada. Podjelu vrši koncesionar za sakupljanje otpada na području općine Lukač, tvrtka Flora VTC. Podijeljeno će biti po 1.259 žutih i plavih kanti za sakupljanje plastičnog otpada i papira, koje će zamijeniti dosadašnje vreće u kojima su sakupljani otpadna plastika i papir. Tako će sada domaćinstva razvrstavati otpad u različite kante. Uz postojeće zelene, koristit će se kante žute i plave boje. Kante su nabavljen putem sredstava Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost te Općine Lukač. Ukupna vrijednost investicije je više od 400.000 kuna. Uz plave i žute kante, žiteljima općine Lukač bit će podijeljene i smeđe kante za biootpad, koje nisu obuhvaćene spomenutom investicijom. (www.icv.hr, mš)