Održana 9. sjednica Općinskog vijeća Općine Lukač: Donesena odluka o raspisivanju natječaja za zakup poljoprivrednog zemljišta

U društvenom domu u Gornjem Bazju u ponedjeljak, 21. veljače održana je sjednica Općinskog vijeća Općine Lukač. Donesene su odluke o raspisivanju natječaja za zakup poljoprivrednog zemljišta u vlasništvu Republike Hrvatske na području općine Lukač na rok od 25, odnosno 5 godina. Donesene su i odluke o povjeravanju poslova usluge ukopa pokojnika na području općine Lukač, te o davanju suglasnosti na Opće uvjete isporuke komunalne usluge ukopa pokojnika unutar groblja. Uz to, donesena je i odluka o dodjeli obavljanja javne usluge prikupljanja komunalnog otpada na području općine Lukač te je donesen zaključak o davanju suglasnosti na odluku o odabiru najpovoljnijeg ponuditelja u postupku provedbe javne nabave – nabava kamena. Na kraju je općinski načelnik Đuro Bukvić izvijestio vijećnike o završetku postupka javne nabave za izgradnju društvenog doma u Lukaču. Između devet ponuditelja, kao najpovoljniji izabran je Građevinski obrt Lagundžić iz Grubišnog Polja. Planirano je da uskoro počnu radovi, a do kraja godine trebala bi biti završena prva faza. (www.icv.hr, mš, foto: M. Šolc)