Održana sjednica Općinskog vijeća: Visoke kazne počiniteljima za nepropisno odlaganje otpada

U srijedu, 30. ožujka u općinskoj vijećnici u Lukaču održana je 10. sjednica Općinskog vijeća. Na sjednici se, između ostalog, raspravljalo o divljim odlagalištima otpada na području općine, kojih je sve više. Zakonom o gospodarenju otpadom propisane su prekršajne kazne za nepropisno odlaganje otpada te će sukladno tome nepropisno odbacivanje otpada kažnjavati novčanim kaznama od 10.000 do 100.000 kuna za fizičke osobe, odnosno od 20.000 do 200.000 kuna za pravne osobe. Na području općine osiguran je videonadzor nad nepropisnim odlagalištima u svrhu utvrđivanja počinitelja te iz Općine mole mještane na odgovorno postupanje s otpadom, jer će protivnom počinitelji biti kažnjeni. Uz to je na sjednici usvojeno niz odluka vezenih u redovno funkcioniranje Općine.

Donesena je i odluka o imenovanju članova Savjeta mladih Općine Lukač. U savjet su imenovani: Domagoj Turkalj (zamjenik Patrik Abalić),  Nela Baždar (zamjenica Petra Teskera), Matija Lješčak (zamjenik Marijo Lješčak), Stjepan Hokman (zamjenik Vedran Bajivić) i Stjepan Topolovčan (zamjenica Danica Poitl). (www.icv.hr, mš; foto: M. Šolc)