Općina Lukač sufinancirat će učenicima nabavku radnih bilježnica, zbirki zadataka, radnih listića

Načelnik Općine Lukač Đuro Bukvić donio je Odluku o jednokratnom sufinanciranju troškova kupnje drugih obrazovnih materijala (radnih bilježnica, zbirki zadataka, radnih listića i sl.) učenicima OŠ Ivana Gorana Kovačića Gornje Bazje i učenicima s područja općine Lukač koji pohađaju škole u Virovitici (ukoliko grad ne financira iste) za nastavnu godinu 2022./2023.

Pravo na ovo jednokratno sufinanciranje imaju roditelji/skrbnici učenika, polaznika 1.-8. razreda prema sljedećoj raspodjeli:

1. razred, u iznosu od 200,00 kuna,
2. razred, u iznosu od 200,00 kuna,
3. razred, u iznosu od 160,00 kuna,
4. razred, u iznosu od 140,00 kuna,
5. razred, u iznosu od 250,00 kuna,
6. razred, u iznosu od 280,00 kuna,
7. razred, u iznosu od 300,00 kuna,
8. razred, u iznosu od 330,00 kuna po učeniku.

Roditelji/skrbnici samostalno obavljaju nabavku drugih obrazovnih materijala s popisa koji je objavila Škola. Sufinanciranje se ostvaruje podnošenjem Zahtjeva za isplatu jednokratne financijske pomoći, početkom školske godine, o čemu će te biti obavješteni u rujnu.

– Učenicima želimo ugodan ljetni odmor, a za roditelje je ovo lijepa vijest koja će ih, nadamo se, razveseliti i olakšati im pripremu nove nastavne godine – poručili su iz Općine. (www.icv.hr, Općina Lukač)