Odlične vijesti za studente: Neograničena vožnja HŽ-om uz mjesečnu kartu od 75 kuna

Odlične vijesti stigle su iz Hrvatskih željeznica putnički prijevoz. Naime, u Europskoj godini mladih, a na temelju zaključka Vlade RH, uvodi se pilot projekt povoljnijeg prijevoza redovitih studenata kojim se po jedinstvenoj cijeni mjesečne karte od 75 kuna (9,95 eura) omogućava neograničeno korištenje željezničkog prijevoza.

Pilot projekt će se provoditi od 1. listopada 2022., do 30. rujna 2023. godine. Njime se obuhvaća neograničena svakodnevna putovanja vlakom od mjesta stanovanja do mjesta studiranja, kao i povremena putovanja (jednodnevni izleti, odlasci liječniku, ljetovanja i druga putova), u 2. razredu redovnih vlakova na području RH. Ovaj projekt ima za cilj povećanje mobilnosti studenata, podršku demografskoj revitalizaciji, poboljšanju životnog standarda i poticanje korištenja željezničkog prijevoza. Dodatne informacije u vezi navedenog, odnosno kako ostvariti pravo na povoljniji prijevoz može se vidjeti OVDJE.