Općina Lukač dodijelila javna priznanja: Zlatna plaketa vodoinstalaterskom obrtu “Jura”, a srebrna Kseniji Virovac

U sklopu svečane sjednice Općinskog vijeća Općine Lukač, danas (utorak) su uručena javna priznanja zaslužnima za postignuća kojima su pridonijeli razvoju ili promicanju značaja općine Lukač. Priznanja su laureatima uručili predsjednik Općinskog vijeća Tomislav Živković i načelnik Đuro Bukvić.

Zlatnu plaketu, za izniman rad i doprinos razvoju obrtništva i očuvanja obiteljske tradicije kroz 45-godišnji rad na području općine, dobio je Vodoinstalaterski obrt “Jura” iz Lukača, vlasnika Darka Jurkovića. Plaketu je primio Darkov otac Ivan, dugogodišnji vlasnik ovog obrta.

Srebrnu plaketu, za izniman rad i doprinos jačanju Kulturno-umjetničkog društva “Seljačka sloga” Turanovac, dobila je Ksenija Virovac.

Zahvalnice su dobili:

  • Hrvoje Živković za rad i doprinos u vatrogastvu i Nogometnom klubu “Sloga” Dugo Selo Lukačko
  • Ivan Ivanović za doprinos razvoju sporta na području Mjesnog odbora Terezino Polje i aktivan rad u Nogometnom klubu Drava
  • Ivanka Feketija za poseban doprinos i tridesetogodišnji rad u odgojno-obrazovnom sustavu na području općine Lukač
  • Poljoprivredni uslužni obrt KIKI vlasnika Kristijana Mirovića, za rad i doprinos razvoju obrtništva na području općine Lukač
  • Dragica Capek, za rad i doprinos u Mjesnom odboru Kapela Dvor
  • Lokalna akcijska grupa Virovitički prsten za rad i doprinos jačanju dijaloga i suradnje između različitih ruralnih dionika lokalne zajednice. Zahvalnicu je primio predsjednik LAG-a Virovitički prsten Mario Lukačević
  • Kristijan Mikolić za poticanje i promicanje sportskog duha kod mladih osoba

U ime laureata zahvalu je uputila Ksenija Virovac…

-Lijepo je biti nagrađen za rad u nečemu što jako voliš. Nadam se da moje mišljenje dijele svi ovdje nagrađeni, ovo nam nije samo nagrada za dosadašnji rad, već i poticaj za nastavak. Zahvaljujem svima, a mještanima općine Lukač želim sretan njihov Dan i blagdan svetog Luke – rekla je za kraj Virovac.

(www.icv.hr, ts, foto: M. Rođak)

Općina Lukač dodijelila javna priznanja: Zlatna plaketa vodoinstalaterskom obrtu “Jura”, a srebrna Kseniji Virovac