U mjesecu listopadu djeca Dječjeg vrtića Bubamara nizom različitih aktivnosti obilježila su Dane kruha

U mjesecu listopadu djeca Dječjeg vrtića Bubamara Gornje Bazje nizom različitih aktivnosti obilježila su Dane kruha. U vrtić su donosili plodove jeseni (kestene, kukuruz, bundeve, tikvice, jabuke, češere i dr.) koje su iskoristili za svoje radove. Kako bi djeca upoznala proces nastanka brašna u vrtić smo pozvali mlinara Igora Sokača iz Dedinog mlina.  Djeci je pokazao žitarice te im objasnio kako se od zrna dobije brašno. Djeca su vrlo pozorno i sa zanimanjem slušala mlinara koji im je pokazao kako prosijati brašno, te su svi imali priliku okušati se u ovoj vrlo zanimljivoj aktivnosti. Prosijano brašno kasnije su zamijesili u tijesto od kojeg su radili razne oblike. Na kraju ovog zanimljivog i poučnog druženja, djeca su rekla kako će do godine posjetiti mlinara i njegov Dedin mlin.