Općina Lukač prijavila projekte u vrijednosti 2,5 milijuna kuna u Lukaču, Velikom Polju, Terezinom Polju i Turanovcu

Općina Lukač prijavila je u protekla dva mjeseca projekte u vrijednosti 2,5 milijuna kuna. Na javni natječaj Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost Općina je prijavila milijun i 200 tisuća kuna, na program Održivog razvoja lokalne zajednice u okviru natječaja koji je raspisalo Ministarstvo regionalnog razvoja i fond EU Općina Lukač prijavila je projekt izgradnje mrtvačnice u Velikom Polju, procjenjene troškovničke vrijednosti 950 tisuća kuna, a javili su se također na natječaj za podmjeru 7.1.1. – u iznosu od 86 tisuća kuna, gdje očekuju povrat iznosa od sto posto ulaganja. Također su u suradnji s udrugama umirovljenika prijavili projekt “Zlatne godine” koji je od strane Ministarstva socijalne politike i mladih, odobren u iznosu od 55 tisuća kuna. Osim toga, na natječaj Narodnih novina za dodjelu donacije 2015. prijavljena su tri projekta; Športsko ribolovnog kluba “Drava” iz Terezinog Polja, Nogometnog kluba Turanovac i KUD-a “Seljačka sloga” Turanovac.