UDRUGA UMIROVLJENIKA USPJEŠNO PROVODI PROJEKT „ZLATNE GODINE“

Udruga umirovljenika općine Lukač, pod vodstvom predsjednika Branka Videkovića, sklopila je Ugovor o financiranju provedbe projekta usmjerenog unapređenju kvalitete života starijih osoba putem organiziranih dnevnih aktivnosti u lokalnoj zajednici u okviru raspoloživih sredstava Državnog proračuna za 2015. godinu sa Ministarstvom socijalne politike i mladih dana 27. veljače 2015. godine.

Za odobrena sredstva iz projekta udruga umirovljenika općine Lukač s suradnji sa LAG-om „Virovitički prsten“ i Općinom Lukač uspješno provodi radionice kulinarstva, informatike, poznavanja ljekovitog bilja i tjednih tjelovježbi. Također članovi udruge umirovljenika sudjelovali su dana 30. svibnja 2015. na izletu u Trgovišću, Kumrovcu i Pregradi.

Lokalna akcijska grupa i Općina Lukač, kao partneri na projektu, podržavaju aktivnosti uključivanja starijih i nemoćnih osoba u život zajednice, stoga će osigurati svu tehničku pomoć pri koordinaciji i organiziranju navedenih aktivnosti projekta.