Polaganjem vijenaca na spomen obilježju poginulim braniteljima i misnim slavljem završeno obilježavanje Dana općine Lukač

Svečano je bilo u općini Lukač gdje je u nedjelju završeno obilježavanje Dana općine Lukač, blagdana Svetog Luke, zaštitnika župe. Izaslanstvo Općine Lukač predvođeno načelnikom općine Đurom Bukvićem, te izaslanstvo Općinskog vijeća predvođeno njegovim predsjednikom Tomislavom Živkovićem položilo je vijence i zapalilo svijeće kod spomen obilježja svim poginulim braniteljima s područja općine Lukač. Nakon toga, obilježavanje Dana općine Lukač završeno je euharistijskim slavljem u Župi Svetog Luke u Lukaču koju je pohodilo mnoštvo župljana. Svetu misu u 8.30 sati predvodio je novi župnik Župe Svetog Luke vlč. Mario Mesić, a svečanu euharistiju u 11.30 sati predslavio je vlč. Marko Martić, župni vikar u Vinkovcima. (www.icv.hr)

IMG_3996