U Gornjem Bazju otvorena uljara OPG-a Anite Mikac

U jednom od uspješnijih OPG-a u Virovitičko-podravskoj županiji – OPG Anite Mikac u Gornjem Bazju u srijedu, 7. listopada načelnik Općine Lukač Đuro Bukvić presjecanjem vrpce otvorio je uljaru dnevnog kapaciteta 500 kilograma toplo prešanih bučinih koštica, od čega se može dobiti 220 litara čistog bučinog ulja.

Na ukupno 70 hektara površine, većim dijelom u Gornjem Bazju i manjim u Virovitici, obitelj Mikac uzgaja pšenicu, kukuruz, suncokret, a u posljednjih nekoliko godina i buču za proizvodnju vrlo kvalitetnog Bazjanskog bučinog ulja. Kako je istakao suvlasnik OPG-a Mikac, Saša Mikac, u perspektivi je i proširenje uljare za svoje, ali i potrebe drugih poljoprivrednika uljara, što je podržao i načelnik općine Lukač Đuro Bukvić. (www.icv.hr)

256-1