Vatrogasna vježba u Turanovcu

Povodom Dana općine Lukač, u Turanovcu je održana združena pokazna vježba Vatrogasne zajednice općine Lukač u gašenju požara na otvorenom prostoru, na kojem su sudjelovale vatrogasne desetine DVD-a Gornje Bazje, Turanovac i Dugo Selo. Ubrzo nakon vatrogasnih sirena, na požarište je izišlo tridesetak vatrogasaca s tri navalna vozila, te za petnaestak minuta ugasilo požar trave i suhog raslinja, te osiguralo požarište. Ovu vježbu vodio je zapovjednik Vatrogasne zajednice Općine Lukač Ivan Bukovčan, uz nazočnost predsjednika Vatrogasne zajednice Općine Lukač Marijana Moslavca. Sve to održano je pod budnim okom zapovjednika Županijske vatrogasne zajednice Stjepana Venusa, koji je ovu vatrogasnu vježbu ocjenio vrlo dobrom ocjenom. (www.icv.hr)

Galerija fotografija