Održano I. Memorijalno vatrogasno natjecanje „Kučan – Borovčak – Lješčak“

U organizaciji DVD-a Gornje Bazje, pod pokroviteljstvom općine Lukač, 2. srpnja 2016. godine održano je prvo vatrogasno memorijalno natjecanje na stadionu NK Bratstva, „Želimir Romić“ u Gornjem Bazju.

Natjecanje se održalo u spomen na preminule Marijana Kučana – dugogodišnjeg predsjednika društva, Dragu Borovčaka – dugogodišnjeg tajnika društva i Zlatka Lješčaka – dugogodišnjeg člana upravnog odbora DVD-a. Predsjednik općinskog vijeća općine Lukač, gospodin Tomislav Živkovič je pozdravio sve prisutne vatrogasce i prijatelje vatrogasaca te otvorio natjecanje nakon čega se zajedno s delegacijom DVD-a i članovima obitelji preminulih uputio na mjesno groblje gdje je položen vijenac i upaljene svijeće.

U kategoriji ženskih“B“ ekipa drugo mjesto osvojila je ekipa DVD-a Slatina a prvo mjesto ekipa DVD –a Gradina.

U kategoriji ženskih „A“ ekipa treće mjesto osvaja ekipa DVD – a Turanovac, drugo mjesto ekipa DVD-a Gornje Bazje te prvo mjesto ekipa DVD-a Dugo Selo Lukačko.

U najbrojnijoj kategoriji muških „A“ ekipa treće mjesto osvaja ekipa DVD- a Vukosavljevica II, drugo mjesto ekipa DVD-a Otrovanec i prvo mjesto te ujedno i pehar za najbolje vrijeme vježbe na natjecanju osvaja ekipa DVD-a Turnašica.

Nakon regularnog dijela natjecanja održan je Super kup u kojem pobjedu također odnosi ekipa DVD-a Turnašica. Podjela zahvalnica i pehara održana je u sali mjesnog doma u Gornjem Bazju nakon čega je nastavljeno druženje svih vatrogasaca do kasno u noć.