Potpisani ugovori u adaptaciji društvenih domova u Turanovcu i Kapeli Dvoru

Načelnik općine Lukač Đuro Bukvić danas je u prostorijama općinske uprave potpisao ugovore o adaptaciji društvenih domova u Turanovcu i Kapeli Dvoru. Nakon provedenog javnog natječaja, radovi na adaptaciji društvenog doma u Turanovcu, sveukupne vrijednosti 513.857,37 kuna povjereni su tvrtki “Gradba” d.o.o iz Brezika dok su također nakon provedenog javnog natječaja radovi na adaptaciji društvenog doma u kapeli Dvoru, sveukupne vrijednosti 577.659,49 kuna povjereni tvrtki “Prajo Beton” d.o.o. iz Virovitice.

Adaptacija društvenog doma u Turanovcu bit će aplicirana prema Ministarstvu regionalnog razvoja i fondova Europske unije od koga općina očekuje sufinanciranje s 85 posto iznosa dok će adaptaciju društvenog doma u Kapeli Dvoru općina Lukač aplicirati prema Ministarstvu graditeljstva i prostornog uređenja od koga se očekuje sufinanciranje od 50 do 70 posto iznosa vrijednosti radova. Prema riječima načelnika Đure Bukvića, ukoliko navedena ministarstva aplikacije ne prihvati, općina Lukač adaptacije društvenih domova, koji trebaju biti privedeni svrsi u svibnju ove godine financirat će vlastitim sredstvima.