Općina Lukač prijavila projekt “IZGRADNJA PJEŠAČKE STAZE – TEREZINO POLJE – ISTOK 1”

Općina Lukač javila se na 6. Natječaj Lokalne akcijske grupe „Virovitički prsten” za provedbu tipa operacije 2.1.1. „Razvoj opće društvene infrastrukture u svrhu podizanja kvalitete života stanovnika LAG-a“ sa projektom „ IZGRADNJA PJEŠAČKE STAZE – TEREZINO POLJE – ISTOK 1 „, sukladno Odluci o rezultatu administrativne kontrole zahtjeva za potporu Općini Lukač odobren je intenzitet potpore u iznosu od 100 %  ukupno prihvatljivih troškova u iznosu od 668.262,39 kuna. Nakon potpisivanja Ugovora sa Agencijom za plaćanje u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju Općina Lukač raspisala je postupak Javne nabave za navedeni projekt koji je još u tijeku, nakon izbora izvođača radova i kad to dopuste vremenski uvjeti, započeti će radovi na izgradnji pješačke staze.

Svrha ovog natječaja je poboljšanje životnih uvjeta u ruralnim sredinama, doprinos atraktivnosti sela i njegovom razvojnom potencijalu za druge aktivnosti te poticanje rasta i društveno – ekonomske održivosti kroz potporu ulaganjima u osnivanje, poboljšanje ili proširenje lokalnih temeljnih usluga za ruralno stanovništvo, uključujući slobodno vrijeme i kulturu, te pripadajuću infrastrukturu.