Općini Lukač odobrena treća faza projekta “Zaželi“ – zaposliti će 9 žena koje će se brinuti o 54 krajnja korisnika

Ministarstvo rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike odobrilo je Općini Lukač financiranje projekta “Žene iz Lukača žele posao 2“ u sklopu programa zapošljavanja žena „Zaželi – faza III“ ukupne vrijednosti 444.894,00 kuna. Ovim projektom Općina Lukač zaposliti će 9 žena, te jednog koordinatora. Žene će pružati pomoć i podršku za 54 krajnja korisnika tijekom 6 mjeseci, dok će projekt trajati 7 mjeseci. Zapošljavanjem u projektu smanjit će se rizik od njihove socijalne isključenosti i siromaštva kao i nepovoljan položaj u društvu. Partneri projekta su Centar za socijalnu skrb Virovitica i Hrvatski zavod za zapošljavanje – Područni ured Virovitica.

Općina Lukač doprinijet će općem cilju Poziva i time omogućiti pristup zapošljavanju i tržištu rada pripadnicama ranjivih skupina, a posebno specifičnom cilju gdje će pomoći zapošljavanju žena u lokalnoj zajednici što će ublažiti posljedice njihove nezaposlenosti i rizika od siromaštva te ujedno potaknuti socijalnu uključenost i povećati razinu kvalitete života krajnjih korisnika.

ODLUKA O FINANCIRANJU