U Dugom Selu Lukačkom održana 2. Dječja smotra folklora “Mi smo djeca vesela”: Mladi svojim nastupom oduševili sve nazočne

Kulturno umjetničko društvo “Dugo Selo”, uz pokroviteljstvo općine Lukač, jučer (subota) u društvenom domu u Dugom Selu Lukačkom organiziralo je 2. Dječju smotru folklora “Mi smo djeca vesela”.

Zamjenik načelnika općine Lukač Josip Kučan, u nazočnosti lukačkog župnika velečasnog Marija Mesića i brojnih posjetitelja, otvorio je smotru folklora.

Smotru je započela domaća tamburaška sekcija, koju vodi Ištvan Seleši. Slijedile su po dvije koreografije Kulturno-umjetničkog društva “Dugo Selo”, koji vodi Maja Ivšić i Kulturno umjetničke udruge “Suhopolje”, koju vodi Snježana Šantavec.

Kulturno umjetničko društvo “Petar Preradović” iz Grabrovnice predstavilo se koreografijom “Malo nas, Malo nas, hajde djeco među nas” iz svog kraja. Folklornu skupinu vodi Marija Kovačević-Švarbić.

Smotru folklora zaključio je nastup Demokratske zajednice Mađara Hrvatske – ogranak Novi Gradac s mađarskom narodnom pjesmom i spletom hrvatskih narodnih pjesama uz pratnju tamburaškog sastava. Pjevaču sekciju vodi Ildiko Seleši Dančo, a tamburašku Ištvan Seleši.

Nastup malih folkloraša oduševio je prepuni društveni dom.

– Zahvaljujemo općini Lukač na pokroviteljstvu, kao i Nogometnom klubu “Sloga”, Osnovnoj školi “Ivana Gorana Kovačića” Gornje Bazje – Područna škola Dugo selo Lukačko i OPG Suhanek te naravno svim članovima i sumještanima na pomoći prilikom organizacije – na kraju su zahvalili iz KUD-a “Dugo Selo”.

(www.icv.hr, mš)

U Dugom Selu Lukačkom održana 2. Dječja smotra folklora “Mi smo djeca vesela”: Mladi svojim nastupom oduševili sve nazočne