Izgradnja pješačke staze u Turanovcu

Nakon što je načelnik Općine Lukač Đuro Bukvić potpisao Ugovor sa direktorom tvrtke Prajo beton d.o.o., danas ( srijeda ) počela je izgradnja pješačke staze u naselju Turanovac – prva faza u dužini od cca 1200 metara.

Nakon provedenog postupka Javne nabave, kao najpovoljniji ponuditelj izabrana je tvrtka Prajo Beton d.o.o. iz Lukača. Ukupna vrijednost navedenih radova iznosi 115.657,92 eura. Općina Lukač navedeni projekt prijavila je na Javni poziv Ministarstva regionalnog razvoja i fondova Europske unije – Program održivog razvoja lokalne zajednice, gdje je je za financiranje navedenog projekta odobreno 33.000,00 eura, ostala sredstva biti će osigurana u Proračunu Općine Lukač za 2024. godinu.

Završetak radova očekuje se u roku 6 mjeseci od uvođenja u posao izvođača radova, a ukoliko vremenski uvjeti dopuste moguće i prije navedenog roka.